Finanse i ubezpieczenia firm budowlanych.

W tym artykule przyjrzymy się jakimi usługami finansowymi warto się zainteresować prowadząc firmę budowlaną. Zestawienie to ma na celu pomóc Ci zapoznać się z podstawowymi usługami i mechanizmami pozwalającymi na zabezpieczenie majątku firmy i jej dynamiczny rozwój. Zacznijmy od najważniejszych:


Ubezpieczenia firm budowlanych


To zdecydowanie najważniejszy produkt finansowy. Skutecznie zabezpieczenie majątku firmy jest kluczowe aby móc ją rozwijać, zwłaszcza jeśli Twoja działalność opiera się na wykorzystaniu drogiego sprzętu technicznego. Obecnie ubezpieczenia firm budowlanych są sprzedawane w pakietach, co znacznie obniża ich cenę. Dzięki temu ochroną możesz objąć: mienie, nieruchomości,sprzęt budowlany oraz pojazdy mechaniczne.


Kluczowym ich elementem jest usługa: oc działalności gospodarczej, bardzo często wymagana w przetargach publicznych. Polega ona na tym, iż w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej lub jej mieniu towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa straty związane z Twoją działalnością (zakładając, że zakres szkody był zgodny z ogólnymi warunkami ubezpieczenia). Wybierając dla siebie ubezpieczenie zawsze stawiaj na lepszy wariant – różnica w składce jest nieznaczna, a ochrona całkiem lepsza. Przy zawieraniu ubezpieczenia firmy dokładnie opisz zakres swojej działalności gospodarczej gdyż niektóre prace wymagają dodatkowych rozszerzeń ze strony ubezpieczyciela aby mógł on zapewnić Ci ochronę.


Gwarancje ubezpieczeniowe

Gwarancje ubezpieczeniowe pozwalają uczestniczyć firmom równolegle w wygrywaniu przetargów oraz w ich wykonaniu. Osoba ubiegająca się o wykonanie usługi nie musi „zamrażać” całości kwoty pieniędzy potrzebnych do jego wykonania. Gwarancje ubezpieczeniowe i finansowe pozwalają firmom budowlanym zachować płynność finansową i obrać swobodnie pieniędzmi, które normalnie musiałyby pozostawić jako zabezpieczenie wykonania kontraktu.


Kredyt obrotowy/ gotówkowy


Każda firma ma czasem zakręt na swojej drodze lub nieprzewidziane wydatki stąd warto mieć u boku dobrego doradcę finansowego. Dotyczy to sytuacji kiedy trzeba szybko spłacić zobowiązanie finansowe, zakupić sprzęt niezbędny do prawidłowego funkcjonowania firmy. Choć nie są to tanie usługi korzyści płynące z terminowego uregulowania płatności często przewyższają koszta ich zaciągnięcia. Dobry doradca kredytowy pomoże Ci również rozsądnie dobrać kredyt inwestycyjny/hipoteczny oraz ustalić przewidywane warunki jego spłaty. Jest to szczególnie ważny element prowadzenia firmy,aby nie przeinwestować lub nadmiernie się zadłużyć. Dobry doradca finansowy zawsze sprzyja swojemu klientowi, aby jego biznes rozwijał się wykładniczo.


Zapraszamy Cię do zapoznania się z kompleksowymi usługami finansowymi w naszym serwisie partnerskim Inwestycje Wrocław

Dalsze ciekawostki architektoniczne i pomocne artykuły możesz śledzić na naszym profilu na stronie Specjaliści Budowlani

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczas zrealizowanymi pracami. Spytaj o zakres i cenę już dziś: +48-604-978-704.

Yandex.Metrica