Partnerzy

mieszkania-wroclaw

Katalog firm

image
Katalog firm budowlanych


Realizacje

image Zobacz opinie o naszej firmie wystawiane przez naszych klientów
więcej
Google+ Twitter Facebook


construction company Poland Construction company Poland

Remont mieszkania na co zwrócić uwagę?

A więc masz już mieszkanie i planujesz wykonać remont? W tym poradniku opiszemy jakie kwestie należy poruszyć urządzając od podstaw własne cztery kąty. Artykuł zakłada iż nabywca zakupił mieszkanie na rynku wtórnym, a nie od dewelopera.

1.Instalcje. Podstawową kwestią przy wykonywaniu remontu są instalacje elektryczne. Od ich sprawnego działania będzie zależało Twoje komfortowe mieszkanie. Nie ma sensu inwestować w oświetlenie oraz drogie sprzęty RTV i AGD jeśli nie „udźwignie” ich instalacja elektryczna. Poproś zatem ekipę o opracowanie nowoczesnej instalacji elektrycznej i rozprowadzenie w mieszkaniu oświetlenia.

2.Instalacja wodno-kanalizacyjna- analogiczna sytuacja ma miejsce przy remoncie instalacji wodno-kanalizacyjnej (jeśli posiadasz mieszkanie w kamienicy upewnij się czy wspólnota wyremontowała już piony i nie będzie tego robić w Twoim mieszkaniu). Kiedy zakończymy już remont podstawowych instalacji możemy zająć się wykańczaniem jego wnętrza.

3. Ściany. Obecnie popularnymi materiałami do wykańczania ścian i są tapety, struktury oraz niestety gładzie gipsowe. Celowo wpisane jest słowo „niestety”, gdyż gładź gipsowa ogranicza dopływ powietrza do mieszkania. Nie powinno jej się stosować zwłaszcza w kamienicach i mieszkaniach w nowym budownictwie, gdzie jej połączenie ze źle dobranymi oknami PCV sprawia, że w mieszkaniach jest duszno i pojawiają się problemy z wilgocią. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest „glina kaolin” która jest równie drobna jak gładź a nie ogranicza dopływu powietrza do wnętrza. Popularnym ostatnio sposobem na wykończenie powłoki ściany jest kamień oraz trawertyn – połączeniu z dodatkowym, punktowym oświetleniem tworzy naprawdę dobry efekt, zwłaszcza wieczorem.

4.Wykanczając podłogi warto skupić się na dobrej jakości materiałach i produktach, tak jak w przypadku okien. Dlaczego? Produkty z niższej półki cenowej mają tendencję do odkształceń i uszkodzeń, przez co po niedługim okresie użytkowania, będziemy zmuszeni przeprowadzić remont raz jeszcze . Opracowując pokrycia podłóg warto skupić się na panelach o podwyższonej odporności na ścieranie oraz na dobrej jakości drewnie (niekoniecznie egzotycznym). Po pierwsze, ich wygląd uatrakcyjni Twoje mieszkanie i zapewni bardziej komfortowe jego użytkowanie, po drugie jeśli dojdzie do sytuacji w której będziesz zmuszony(a) sprzedać mieszkanie – potencjalny kupiec na pewno doceni trud jaki włożyłeś w wykończenie mieszkania. Ciekawym pomysłem jest stosowanie gresu polerowanego przy wykończeniach podłóg w przedpokojach i kuchni. Nadaje on podłodze połysku a samo wnętrze robi wrażenie bardzo zadbanego i komfortowego.

5.Okna. Podobnie jak w przypadku podłóg warto zainwestować w produkty o najwyższej jakości. Wybieramy zatem okna pięcio-komorowe PCV lub dobre okna drewniane. Okna odpowiadają za prawidłowe nasłonecznienie mieszkania oraz dopływ powietrza. Nie ma sensu zatem zakup niskiej jakości okien, które w miarę użytkowania będą się odkształcać lub przeciekać. Jeśli decydujesz się na zakup okien drewnianych – pamiętaj, że wymagają one regularnej konserwacji. Wybierając okna pcv skup się na tych z nawiewnikami – świetnie sprawdzają się latem oraz podczas ciepłych nocy. Jeśli mieszkasz w hałaśliwym miejscu zainwestuj w okna o podwyższonej izolacji akustycznej – pozwolą Ci w komfortowy sposób ograniczyć hałas pochodzący np. z ruchliwej ulicy.

 • Jak tani zakupić dobrej jakości materiały budowlane w okazyjnej cenie?
 • Czy warto korzystać z usług architekta wnętrz?
 • Jak starannie i stylowo wykończyć kuchnię i łazienkę niedużym kosztem?
 • Ile potrwa remont Twojego mieszkania?

 • Na pytania odpowiedzą bardzo chętnie pracownicy naszej firmy. Skontaktuj się z nami telefonicznie 604-978-704 lub emailowo: biuro@specjalisci-budowlani.pl

  Dalsze ciekawostki architektoniczne i pomocne artykuły możesz śledzić na naszym profilu na stronie Specjaliści Budowlani

  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczas zrealizowanymi pracami. Spytaj o zakres i cenę już dziś: +48-604-978-704.

  Apartament Wrocław Apartament Wrocław Apartament Wrocław