Niemal każda dziewczynka marzy o własnym pokoju, najlepiej takim, który mogłaby samodzielnie urządzić. Warto spełnić te pragnienia, konsultując aranżację takiego pomieszczenia z dzieckiem. Jednocześnie trzeba pilnować, by zrealizowanie wszystkich pomysłów nie przeszkadzało w funkcjonalności dziewczęcego pokoju. Na co więc zwrócić uwagę?

Pokój dziewczynki – strefa relaksu

Odpoczynek w życiu dziecka jest bardzo ważną częścią doby. To właśnie zdrowy sen pozwala na prawidłowe funkcjonowanie w dzień i efektywną naukę. Wpływa też na zdrowie dziecka. Pokój dziewczynki powinien więc być tak zaprojektowany, by miejsce do odpoczynku było wygodne i wystarczająco duże.

Najlepiej, by łóżko posiadało solidny i ergonomiczny materac. W miarę możliwości warto też je umieścić z dala od sprzętów elektronicznych, jak przykładowo komputer. W dziewczęcym pokoju strefę relaksu można tez uzupełnić o dodatkowy fotel na czytanie książek czy słuchanie muzyki. Warto też zadbać o kilka akcentów nadających wnętrzu przytulności, jak dekoracyjne poduszki czy pluszaki.

Strefa do nauki w pokoju dziewczęcym

W funkcjonalnym pokoju dziewczynki nie może zabraknąć dobrze zorganizowanej przestrzeni do nauki. Warto na ten cel wybrać miejsce pod oknem, gdzie na biurko będzie padało dużo naturalnego światła. Samo biurko powinno być dostosowane do wieku i wzrostu dziecka. Warto, by miało odpowiednią ilość szuflad i półek na książki czy przybory szkolne. Z kolei krzesło służące do siedzenia w czasie nauki powinno mieć oparcie odciążające kręgosłup w czasie użytkowania.

Pokój dziewczynki powinien być też dobrze oświetlony, aby oczy nie męczyły się podczas nauki. Z kolei lampkę na biurku należy ustawić z tej strony, by pisząca dłoń nie narzucała cienia na kartkę. Stefa nauki powinna być utrzymywana w porządku i bez niepotrzebnych ozdób, odwracających uwagę od zadania domowego.

Pokój dziewczynki ze strefą zabawy

Zabawa to również ważna część dnia dziecka. To wytchnienie od obowiązków i odpoczynek dla umysłu. Aby część przeznaczona na rekreację w dziewczęcym pokoju była funkcjonalna, warto zadbać o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania zabawek czy gier. Można wybrać do tego regały, komody czy pojemniki. Należy jednak upewnić się, że meble są solidnie przykręcone i dziecko nie wywróci ich na siebie.

W strefie zabawy można też zamieścić dywanik, który uchroni dziecko przed chłodem podłogi. Doskonale też sprawdzą się w tym celu duże piankowe puzzle, w niemal dowolnej wersji kolorystycznej. W mniejszych pomieszczeniach funkcjonalność pokoju dziewczynki mogą podnieść elementy zabudowane (np. szafki we wnękach) czy składane po zabawie (np. stoliki dla maluchów).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj