Brudne fugi to nieestetyczny problem, na który warto szybko reagować. Chociaż ich regularne czyszczenie jest niezwykle ważne, wiele osób o tym zapomina, co sprawia, że zabrudzenia trudniej usunąć. Jak wyczyścić fugi? Sprawdzone sposoby znajdziesz w kolejnych akapitach.

Czyszczenie fug – domowe sposoby

Domowe sposoby na czyszczenie fug są tanie, skuteczne i proste. Warto na przykład wykorzystać roztwór z octu i sody oczyszczonej. Taka mikstura poradzi sobie z rdzą, osadami i innymi nieestetycznymi zabrudzeniami fug. Warto wykorzystać go nie tylko w łazience, ale także w kuchni, ponieważ usuwa także tłuszcz. Należy połączyć 100 ml octu, 100 ml wody oraz opakowanie sody oczyszczonej. Mieszankę rozprowadź na fugach, pozostaw na 30 minut a następnie usuń za pomocą wody.

Kolejny domowy sposób na czyszczenie fug to sok z cytryny. Najlepiej sprawdzi się w przypadku tych jasnych, przywracając im dawny blask i czystość. To sposób najlepszy na jasne fugi w łazience, nie poradzi sobie bowiem z tłuszczem w kuchni.

Wyjątkowe uporczywy osad warto usunąć za pomocą proszku do pieczenia. Usunie również kamień i tłuste plamy. Proszek należy rozsypać na fugi i pozostawić na około 30 minut. Po upływie tego czasu zmyj proszek do pieczenia wodą.

Gotowe środki do czyszczenia fug

W walce z zabrudzeniami na fugach, pomogą oczywiście środki dostępne w sklepach. Jeśli chodzi o fugi w łazience, warto wykorzystać środki grzybobójcze. Przydadzą się preparaty zawierające chlor, jak na przykład płyn do WC, który jest popularnym sposobem na czyste i lśniące fugi. Wygodnym rozwiązaniem są parownice i czyściki parowe, proste w użyciu i wysoce skuteczne. Szczególną uwagę warto zwrócić na obszary gdzie znajduje się silikon, gdyż to właśnie tam kryją się duże zanieczyszczenia.

Środki przeznaczone do czyszczenia fug w kuchni, powinny radzić sobie z uporczywymi plamami i oczywiście z tłuszczem. Można sięgnąć po wygodne w użyciu preparaty, takie jak mleczka czy wilgotne chusteczki. W przypadku fug podłogowych warto zaopatrzyć się w szczotkę do czyszczenia fug.

Czyszczenie fug – pamiętaj o…

Czyste fugi zapewniają komfort użytkowania pomieszczeń i estetykę. Warto pamiętać więc o systematyce, która pozwoli na utrzymanie fug w dobrym stanie. Jeśli chodzi o te podłogowe, należy pamiętać o regularnym oczyszczaniu powierzchni za pomocą szczotki lub odkurzacza. Trzeba również pamiętać o impregnacji, która wzmocni odporność fug. Dobór odpowiednich środków chemicznych również jest bardzo ważny. Przed zastosowaniem preparatu upewnij się, że jest on przeznaczony do powierzchni, którą zamierzasz nim potraktować. Jeśli do czyszczenia fug wykorzystujesz detergenty, pamiętaj o wietrzeniu pomieszczenia po zakończonym sprzątaniu. Nie należy także zapominać o stosowaniu rękawic ochronnych.


Weź to https://wyczysc.pl/!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj