Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że budowanie wędzarni to nie taka prosta sprawa, bo do zbudowania tej części w której to wędzi się mięso nie można użyć płyty lub sklejki. Drewno żywiczne w tym konkretnym przypadku także się nie nadaje. dlatego najlepiej sprawdzi się to drewno z drzewa liściastego. Z desek tego rodzaju rzecz jasna tworzy się coś na kształt szafki zamykanej za pomocą specjalnego rygla. Kluczowe znaczenie ma też i to, że ta część wędzarni też posiada coś takiego jak komin odprowadzający spaliny i może być tak nawet ten termometr z zegarem znajdującym się poza właściwą wędzarnią, a ten gadżet jest niezbędnym do tego by kontrolować temperaturę. Ważnymi elementami są też te haki w części kluczowej, bo to właśnie na nich wiesza się mięso, które chcemy uwędzić.

Kwestie dotyczące wymiarów

Jeśli chodzi o gabaryty naszej wędzarni wykonanej w sposób amatorski, to możemy je sobie dobrać wedle uznania lub sugerować się projektami, które jakiś amator ze sporą wiedzą opublikował na portalu społecznościowym i to wraz z filmikiem, w którym to pokazuje jak wykonać konkretny projekt. W tym projekcie za komorę do spalania drewna liściastego lub drewna z drzew owocowych mógł posłużyć taki wiekowy piecyk żeliwny, bo to gotowe rozwiązanie, ale równie dobrze, można zakupić kawałek uformowanej rury ognio trwałej, czyli takiej jak do wkładu kominkowego i połączyć takową z konstrukcją wymurowaną z kamienia. Rozwiązanie takowe wygląda stylowo i co równie istotne obok tego typu konstrukcji można także wymurować grill, a nawet może być on połączonym z wędzarnią tworząc taki kącik, w którym można jednocześnie wędzić i grillować różnego typu przysmaki, których smak ma zadowolić domowników.

Budowa własnego grilla

Dość wielu z nas wie doskonale o tym, że grill składa się głównie z regulowanego paleniska i rusztu, czyli taki grill można stworzyć z z zaprawy kamieni polnych i z pewnej liczby prętów zbrojeniowych. Do budowy grilla można także użyć wiekowej beczki ze stali i stalowych płaskowników. Jednym słowem można w tego typu przypadku stworzyć samodzielnie spory grill z beczki posiadający kółka, dodatkowe półki i tę część zakrywającą wraz z niewielkim kominem. Podobne gadżety można nabyć w markecie ogrodniczym, ale jeśli tworzymy takowy na własną rękę, to możemy stworzyć w nim ruszt o niemal dowolnych rozmiarach, a z rozmiarami innych detali także możemy eksperymentować. Istnieją nawet ludzie, którzy zbudowali własny amatorski grill z części samochodowych, takich jak maska wiekowej półciężarówki, bo mieli tę część i fantazję by jej użyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj