Co może być przyjemniejszego niż relaks w przytulnym zakątku zacienionego ogrodu, siedząc na wygodnej huśtawce? To właśnie tutaj można się najlepiej zrelaksować po ciężkim dniu, podczas spotkań rodzinnych lub przyjacielskich przyjęć. Huśtawka zewnętrzna staje się niezbędnym atrybutem domu wakacyjnego, wnosząc do niego nutę romantyzmu i przytulności. Obecnie istnieje szeroka gama huśtawek, wśród których można wybrać najbardziej odpowiednią opcję. Zapoznaj się z tym, co są, to jest całkiem realne, aby taki cud z własnych rąk, przynosząc ogromną radość dla całej rodziny.

Rodzaje huśtawek do domków letniskowych

Huśtawki w ogrodzie mogą pełnić różne funkcje, przynosić radość dzieciom i dorosłym. W zależności od wielkości działki, można zainstalować kilka struktur przeznaczonych dla różnych kategorii wiekowych, lub jeden duży dla całej rodziny.

Huśtawki ogrodowe na spokojny wypoczynek

W tym przypadku porozmawiamy o huśtawkach zewnętrznych przeznaczonych do rekreacji na świeżym powietrzu z rodzinnymi lub przyjaznymi spotkaniami. Takie projekty są często projektowane dla kilku osób, ale istnieją opcje pojedynczych miejsc dla tych, którzy lubią być sami ze sobą.

Jest to huśtawka zewnętrzna dla rodzinnych lub przyjacielskich spotkań na świeżym powietrzu. Takie projekty są często przeznaczone dla kilku osób, ale są też opcje pojedynczych foteli dla tych, którzy lubią być sami ze sobą.

Pod względem konstrukcyjnym huśtawka uliczna składa się z dwóch słupów nośnych z gzymsem, do którego za pomocą wieszaków (łańcuchy, liny, metalowe listwy) przymocowane jest siedzisko. Siedzisko, co do zasady, ma oparcie i podłokietniki, wykonane z drewna lub metalu. Dziś mogą to być całe wiszące fotele lub sofy wyposażone w tapicerkę i ozdobne poduszki.

Warto zakupić lub wykonać huśtawkę ogrodową z zadaszeniem chroniącym przed upałem i deszczem.

Metalowe huśtawki ogrodowe

Jeśli masz sprzęt spawalniczy, możesz zrobić prostą, ale bardzo wytrzymałą metalową huśtawkę. Słupki wykonane są zazwyczaj z metalowej rury o średnicy ok. 5 cm. Są one spawane parami, a na wierzchu przyspawana jest gzyms o tej samej średnicy.

Podpory można montować w gruncie zabezpieczając je zaprawą cementową lub dodatkowo przyspawać podkład, który zapewni im stabilność i równowagę na każdej płaskiej powierzchni. Huśtawki te można dowolnie przestawiać w wybrane miejsce.

Siedzisko może być metalowe, ale bardziej praktyczne jest wykonanie go z drewnianych desek, które nie nagrzewają się na słońcu, doskonałą opcją jest eleganckie siedzisko z winorośli. Jako nośników można użyć mocnych łańcuchów lub metalowych listew. Pomaga również w zapewnieniu schronienia, które chroni przed promieniami słonecznymi i opadami atmosferycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj