zabezpieczena hal

Monitorowanie statyki dachów hal i obiektów użyteczności publicznej – zabezpieczenia elektroniczne.


Jak monitorować budynki aby uniknąć poważnych katastrof budowlanych?

Wydarzenia takie jak zawalenie się hali w Bad Reichenhall, czy w Katowicach pokazały jak ważne jest zwracanie uwagi na stan techniczny budynku i jego ciągłe monitorowanie.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii ( a ściślej rzecz biorąc czujników) możliwe jest zainstalowanie systemu informującego o niebezpiecznych naprężeniach w budynkach.

W miejscach gdzie dotychczas regułą była punktowa ocena wizualna, system wczesnego ostrzegania firm Richard Jahre oferuje po raz pierwszy nieprzerwane monitorowanie stanu dachów hal. Wraz z opracowaniem tego wyjątkowego rozwiązania i przyjęciem całkowicie nowych założeń, inżynierowie firmy Richard Jahre dokonali przełomu w kwestii stateczności.

Dzięki czujnikom TZUR (monitorowane stanu dźwigarów), który bez przerwy samoczynnie kontoroluje konstrukcje dachowe z drewna, stali, beton sprężonego i żelbetu pod kątem odkształceń dachowych.

System czułych sensorów przekształca naprężenia mechaniczne na sygnały elektryczne i natychmiast włącza alarm,jeżeli wskutek np.czynników atmosferycznych lub osłabienia materiału zostaną przekroczone krytyczne wartości pomiarowe.

W hali sygnały wizualne i akustyczne ostrzegające o zagrożeniu są generowane przez analizator wartości oprcowny we współpracy z firmą Siemens AG oraz Schneider; informacje są również przekazywane elektronicznie (e-mail,sms). Dzięki temu w przypadku przeciążenia można bezzwłocznie podjąć stosowne działania.


  Czujniki są stosowane w :
 • Konstrukcjach z drewna,
 • Konstrukcjach ze stali,
 • Konstrukcjach z betonu sprężonego i żelbetu,
 • Jak działamy?

  Z naszych rozwiązań korzystają zarówno przedsiębiorcy z Polski jak i zagranicy. Żadna inna firma nie posiada w tej dziedzinie tak obszernej wiedzy i doświadczeń technologicznych, wynikających z zamontowania wielu pracujących już z powodzeniem instalacji.

  Nie ma też przy tym znaczenia, czy chodzi o obiekt nowo-budowany, czy też o późniejszą instalację w budynku zbudowanym wcześniej, do których system czujników TZU jest doskonale predysponowany dzięki swojej kompaktowej i modularnej budowie.

  Angażując naszą wiedzę i oferowane przez nas wysokiej jakości wyroby, towarzyszymy inwestorom, poczynając od fazy projektowania,poprzez instalację i późniejszą konserwację systemu.


  fotsol-footer.png
  Kontakt
  FOTSOL Sp. z.o.o
  Plac Solny 16 50-062
  Tel. 71-318-81-88
  Kom.533-871-000, 661-405-291
  www.fotsol.pl
  biuro@fotsol.pl